Do Říma bude z Prahy létat šest aerolinek. Ceny spadly pod dva tisíce


Do Říma bude z Prahy létat šest aerolinek. Ceny spadly pod dva tisíce


Letecké spojení mezi Prahou a Římem zažije od příštího jara nezvyklý stav. O cestující se bude prát celkem šest různých dopravců. Extrémní konkurence je už znát na cenách letenek.

Príchod dvou velkých nízkonákladových dopravcu easyJet a Vueling už stlacuje ceny letenek pod dva tisíce korun. Jako poslední oznámil svuj vstup na linku easyJet, který tak dál posílí svuj podíl na poctu odbavených cestujících na Letišti Václava Havla.
Vetší konkurence je na cenách letenek už videt. Vueling napríklad spustil pred nekolika týdny prodej zpátecních letenek za zhruba 1 200 korun, ted má nejlevnejší tarify za dvojnásobek, podobne jako Alitalia nebo WizzAir. Smartwings a CSA mají nejlevnejší tarify kolem ctyr tisíc korun, v cene je ale i odbavené zavazadlo. easyJet startuje ceny tesne pod dvema tisíci, aktuálne je nejlevnejší.

Na lince Praha - Rím je nejvetší konkurencní boj

Tak vysoká konkurence není z Prahy na žádné jiné trase. Napríklad do Londýna, kam létá z Prahy nejvíce lidí, létají "jen" ctyri dopravci, do Paríže tri, do Moskvy jen dva. Dá se proto ocekávat, že nekterý z dopravcu na této trase nevydrží a linku zruší.
Rím nepatrí zdaleka mezi nejcastejší cíle cestujících na Ruzyni, umistuje se v žebrícku podle poctu cestujících vetšinou mezi desátým až patnáctým místem. Pocet cestujících letos klesl na lince do Ríma zhruba o procento.
Od letního letového rádu bude každý týden mezi obema mesty létat celkem 39 páru spoju, dosud jich létá 21. Nejvetší podíl na poctu letu mají CSA se SmartWings, kterí si vzájemne sdílí i kapacitu letadel a mají prakticky totožné ceny letenek.
Nástup nových dopravcu souvisí predevším s problémy italského dopravce Alitalia. Jeho potíží se snaží využít nejvetší nízkonákladoví hráci a v minulých týdnech oznámili expanzi z Ríma na další linky, jejich soucástí jsou i spoje do Prahy.


Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/sest-aerolinek-do-r ...

Přihlášení

Vyplňte údaje. Lorem ipsum dolor it samet.