Destinace

Roma - Řím

Rudolf Wiegmann (1804-1865) - 1834

Roma - Řím

Řím (italsky a latinsky Roma, přezdívaný též Věčné město) je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma. Jde o jedno z nejstarších evropských měst, byl založen před více jak 2 700 lety (podle římské tradice se tak stalo 21. dubna 753 př. n. l.).
Po staletí byl hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské mocnosti starověku. Latina dala základ mnoha evropským jazykům, římské právo se stalo vzorem mnoha právních a politických systémů.
Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve.

Caorle

Santuario della Beata Vergine -Autore Silvio Bacchetta

Caorle

Caorle je italské město v provincii Venezia v oblasti Benátsko s 11 922 obyvateli. Nachází se mezi ústími řek Livenza a Lemene u Jaderského moře. Jde o oblíbené přímořské letovisko.

Bibione

Author: premus

Bibione

Bibione je přímořské letovisko v Itálii v regionu Benátsko, v provincii Benátky, jedno z nejoblíbenějších mezi českými turisty. Má asi 2000 stálých obyvatel, v létě se však jejich počet až zestonásobí. Bibione má 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž.

Benátky

Author: Martina Mancini

Benátky

Benátky (italsky Venezia [veˈnɛttsia], benátsky Venesia nebo Venexia [veˈnessi̯a]) je hlavní město severoitalské oblasti Benátsko. Je to ostrovní město. Jeho historické jádro se nachází na mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu. Ve dnech zvaných „acqua alta“ (vysoká voda), kterých bývá každoročně průměrně 54, se zde zvýší hladina moře až o 90 cm.

Kdysi středisko sklářství a obchodní velmoc. Benátky mají podstatný historický, kulturní, společenský i administrativní význam.

Ve středověku byly centrem Benátské republiky, dnes jsou středem své oblasti, probíhá tu bohatý kulturní život. Nachází se zde velký přístav (na západním kraji) a letiště (na pevnině). Od roku 1987 jsou Benátky jako jedna z nejnavštěvovanějších italských destinací památkou UNESCO. Město žije převážně z turistického ruchu. Každý rok je navštíví přibližně 12 milionů turistů z celého světa. Důležitou roli přitom hraje Biennale di Venezia, prestižní přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce. Od roku 1932 se začal pořádat první „Mezinárodní filmový festival“. V roce 1949 tu poprvé pro hlavní cenu použili název „Lev sv. Marka“, (o tři roky později se této ceně začalo říkat – a říká dosud „Zlatý lev sv. Marka“, vedle ní se tu také pokaždé uděluje i několik „Stříbrných lvů sv. Marka“.

Ve městě sídlí benátský patriarcha.

Cinque Terre

Cinque Terre je skalnatá pobřežní oblast na italské riviéře. Nachází se v Ligurii na severozápadě Itálie a zahrnuje celkem pět vesnic, které se vyznačují terasovitě na těsno postavenými domy staršího i novějšího data.

Od roku 1997 je Cinque terre součástí světového dědictví UNESCO. V roce 1999 tu byl na ploše 38,6 km² vyhlášen národní park.

 

 

 

Jesolo

Author: dichohecho

Jesolo

Jesolo je italské město v oblasti Benátsko v provincii Venezia.

Positano

Positano - Author: Benson Kua

Positano

Positano je přímořské městečko jihoitalského regionu Kampánie v provincii Salerno, ležící asi 60 km jižně od Neapole. Positano je nejsevernějším bodem slavného pobřeží Amalfi, které je pro své přírodní krásy známé po celém světě a od roku 1997 se nachází na seznamu UNESCO. Obzvláště Positano se vyznačuje neobvykle krásnými výhledy na moře i okolní hory, tyčící se kolem pobřeží.

Město má rozlohu 8,65 km2 s počtem obyvatel 3 860 (údaj z roku 2012). Positano se rozprostírá na území s vysokým nadmořským převýšením - nejnižší bod je 0 m. n. m., naopak ten nejvyšší se nachází ve výšce 1 444 m. n. m. Svatým patronem města je San Vito a jeho svátek občané slaví 15. června.

Současným starostou (ve funkci od dubna 2010) je Michele De Lucia, podnikatel narozený a žijící v Positanu.

Florencie

Author: sherseydc

Florencie

Florencie (italsky Firenze /firɛːntse/) je metropole italského Toskánska, ležící na řece Arno. Ve středověku byla Florencie centrem významné městské republiky, která se za vlády rodu Medicejských přeměnila na toskánské vévodství (1531), které se později stalo velkovévodstvím (1569). V dobách republiky a především za Medicejských došlo k velkému kulturnímu rozkvětu města. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie.

Od roku 1982 je historické centrum Florencie zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Přihlášení

Vyplňte údaje. Lorem ipsum dolor it samet.